Marilyn Manson obecně

1. září 2018 v 12:36 | Carlyann |  Kritika a chvála všeho v mém dosahu
Zase jsem tohohle nezvyklého "chlápka" začala poslouchat a řekla bych,že si zaslouží,abych o něm napsala článek (který stejně nikdo číst asi nebude,ale nevadí). :-D
Mám právě tak trochu Manson období,tapetu v mobilu a tak... :D A v playlistu asi 38 jeho skladeb.Pravda,vydal jich mnohem víc,ale tím zbytkem jsem se zatím ještě neprokousala.
Zpočátku jsem měla mezi jeho skladbami jen pár oblíbených,takovou tu klasiku,na kterou narazíte,když otevřete youtube. Nedávno jsem ale měla v televizi puštěnou Kobru 11 a tam hrálo cosi strašně supráckýho...Tak šup,Shazam a davaj. MANSON?! Ooooo sem s tím!Ta písnička mě tak uchvátila,že jsem si v té telce pak pustila Mansonovo písničky a to,co se mi líbilo,jsem postupně stahovala. Mimochodem,tenhle skvost se jmenuje Great Big White World.
A takhle se začal můj playlist rozrůstat a s ním i moje obliba k tomuhle umělci.

To,že má černý vlasy a s datumem narození je mezi námi rozdíl jen 3 čísla,ale nebylo to,co mě na něm zaujalo nejvíc. Já jsem tedy narozená přesně jako Elvis,ale to jen tak pro detail. :D
Jak jsem koukala na různá interview a něco jsem si o něm přečetla,přišel mi čím dál víc sympatičtější. Navíc na něm obdivuju to,že je můj pravý opak. Říká si,co chce,oblíká si co chce a je mu úplně u řitě,co i o tom kdo pomyslí,což je přesně to,co já neumím,jelikož se pokaždý snažím zachovat dekórum. Tak,co je na něm teda tak zajímavýho,že učaroval holce,jako jsem já?
Marilyn Manson and the spooky kids byl původní název kapely,který byl zkrácen na Marilyn Manson,což je spojení jmen Marilyn Monroe a Charlese Mansona. Asi víte kdo je Marilyn,ale Manson byl v americe známý vrah. Už je po smrti,nebojte. :D
A tohle je jeden z důvodů. Protiklady. Kdo mě alespoň trochu sleduje,ví,že jsem ve videích hrozně ráda kombinovala sebe jako černou a bílou postavu,dobro a zlo chcete-li. No a Marilyn Manson je pro mě něco,jako obdoba téhle myšlenky.
Nicméně,jako kapelu už nikdo Mansona nebere,stal se jím sám Brian Hugh Warner,což je pravé jméno zpěváka,kterého se v jisté době amerika tak bála.
Ano báli se ho a svým strachem vystřelili jeho hvězdu takovým způsobem,že dneska patří k legendám.
Brian vyrůstal v silně věřící rodině,kde to byl jen samý řád a hlavně oddanost Bohu. A on to nesnášel. Bral to jako pokrytectví a možná že díky tomu všemu,co nechtě o víře věděl se stal cíleně takovým,jakého ho známe.
Tuhle informaci mám od jednoho člověka z youtube,který o Mansonovi natáčí videa,nicméně mě to hodně zaujalo. Manson vydal CD s názvem Antichrist Superstar. Opět-první slovo je vám asi jasné,ale co superstar že? Proč to tam je? No údajně se v Bibli píše,že až se zjeví na zemi antikrist,prosadí se mediálně,jako hvězda. V americe je to samý věřící,tak si umíte představit,co tímhle Manson asi způsobil,všichni si mysleli,že se na zemi opravdu zjevil antikrist. Já si spíš myslím,že Manson jen měl tuhle informaci a když se mu ten nápad,jak popudit lidi ještě víc zrodil v hlavě,mnul si nadšeně ruce jako moucha.
No nic. Spojte tohle a jeho zjev a máte na světě hrůzostrašnou postavu,kdy se lidi jen báli poslouchat jeho písničky,aby se do nich nedostalo zlo. A on toho náležitě využíval. Sprostá slova,psychadelická videa s hnusnými záběry na červy a podobně plus zmínky o satanovi způsobily,že to,že byl takhle kontroverzní a lidi se ho opravdu báli,takže o něm samozřejmě mluvili, a strach věřících a jeho nepřátel ho paradoxně vyšvihnul nahoru.Já si myslím,že on z toho má akorát srandu,jelikož je ateista.Je to prostě čistá provokace a čím víc provokovat bude,tím známější se stane.Docela zajímavá taktika.
Když ale pominete vzhled a tohle všechno,vypadne na vás člověk,který je v podstatě génius,prý má IQ přes 140. A co si budeme povídat,jeho odpovědi nebo poznámky,jsou opravdu geniální,což byla další věc,která se mi na něm tak líbí.
Prý k němu jednou někdo přišel a řekl mu,že nevěděl,že je tak inteligentní a on na to,že on nevěděl,že je tak stupidní. To se mi hrozně líbilo. Lidi pořád soudí knihu podle obalu,takže tenhle zjev musí mít automaticky v hlavě hovno,že jo. A pak je strašný překvapení,že člověk,co má každý oko jiný,je vlastně chytrej.
Taky se vyjádřil k víře. Řekl,že pokud si věřící myslí,že jeden umělec jejich víru zničí,tak je ta víra víc,než křehká. Plus-není žádný uctívač satana. Je to fakt,jak by mohl hudebník ohrozit něčí víru? Celkově si říkám,že mu docházelo už dřív spoustu věcí,co lidem dochází až teď. V jednom rozhovoru,který se týkal aféry,kdy jeho posluchači někoho zabili a všihni to na Mansona chtěli hodit,řekl,že je to lidem pohodlný,protože se snaží už tak ostatní držet ve strachu. Ve zprávách vám ukážou,co za hrůzy se děje a pak vám poručí,aby jste si koupili colgate,aby vám natáhlo z pusy a ještě nějakej krém na beďary,jinak se s vámi nikdo nebude bavit a tak dál.Co se týče té aféry se střílením,bylo mi Mansona fakt líto. Co to je za kravinu,obvinit hudebníka za to,že jeho posluchači udělali nějakou šílenost? Je to stejně uhozený,jako obviňovat dneska filmy a počítačové hry za to,že je víc násilí. Ale houby,rodiče prostě kašlali na výchovu a podle toho to dopadá a to,že budou všichni obviňovat filmy nebo jiný druh zábavy,tak jako fakt moc nepomáhají. Je to přece jasný jak facka-dneska aby se člověk bál dítěti natáhnout,když zlobí,aby na něj ostatní hned nevolali sociálku. Je to to stejné s Mansonem-pokud mám v hlavě mozek,nezačnu hned přece uctívat satana a vraždit lidi na potkání,jen proto,že ho poslouchám ne? Ohledně tohohle Manson řekl ještě jednu památnou větu: Násilí se děje pořád stejně,jen se to začalo dávat víc do televize.
No a není to tak?
Navíc,když se do některých jeho textů zaposloucháte,zjistíte,že mají fakt hloubku.

Tím končím s tímhle slohem a snad jsem Vám na tohohle kontroverzního zpěváka trochu posvítila a osvítila jsem vám,o čem to celé je a v neposlední řadě,proč se mi líbí,jako osobnost. To,že má parádní pecky,o tom snad už ani mluvit nemusím. :D
Mějte se pěkně,
Carlyann
 


Anketa

Líbí se vám tu?

Ano,moc! 64.3% (180)
Ano 9.6% (27)
No...ujde to no 7.5% (21)
Nic moc 9.3% (26)
Ne,nelíbí 9.3% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama