Úvaha na téma "Hudebník sobě".

14. dubna 2018 v 1:23 | Carlyann |  Články
Zamýšlím se nad celou hudební a uměleckou existencí,protože se mě to jednak osobně dotýká a jednak si myslím,že by se najednou objevilo víc lidí,kteří by obohatili naši hudební scénu,kdyby mohly být věci trochu jinak.

Není dne,kdy bych nad tím nepřemýšlela,není dne,abych se sebou nesváděla boj a není dne,kdy bych na sebe nebyla naštvaná za to,jaká ohledně hudby jsem.
Jak někteří víte,nevystupuji na živo. Sakra,nezpívám si ani v práci,protože mám neodbytný pocit,že mi budou všichni hlídat každou notu,ať to zní jak chce absurdně. Hlavu mám plnou představ co by,kdyby,ale ve výsledku se stejně vrátím na zem a mojí hlavní starostí je,stihnout normu v práci. Ale jsem neúplná. Prostě to je celé špatně. Chci dělat hudbu,chci profi nahrávky a chci svoje věci slyšet v rádiu...Ale nechci vylézt před dav lidí a předvádět to všechno na živo (ač to v mých snech funguje perfektně). Jen z té představy mám tep tak 300 a je to něco,do čeho se ROZHODNĚ pouštět nechci. Ale to ostatní chci. Moc.
Takže co teď? Do prava nebo do leva? Nemůžu se rozhodnout. Proč to prostě nejde středem,proč to musí být celé tak černobílé? Buď to máš,ale se vším a nebo nemáš nic.Jsem introvert,mám ráda svůj klid a většinu času chci mít od lidí pokoj. Ale taky chci dělat hudbu,pořádně,se vším všudy a vědět,že se lidem líbí. Vůbec by mi nevadilo sedět ve fabrice,zatímco se z rádia line moje vlastní skladba. Konečně by to bylo správně. Jenže dneska to takhle nefunguje. On celý hudební průmysl už moc nefunguje,když jsme u toho,umělci jsou živí jen z drbů a pikantností v bulváru,případně z dárkových předmětů...Ale to jsem trochu odbočila.
Nevím,kde se vzalo,že hudebníci musí svoje počiny opakovat na koncertech znovu a znovu,když například herci,natočí film,opakují pokusy dokud to není dokonalé a už se pak jen vyfotí na červeném koberci a nic před lidmi dál předvádět nemusí?
Co se týče veškerých rozhodnutí,jsem hodně střízlivá,a ačkoliv jsem s hudbou vyrostla,žít jako cirkusák a každý den hrát v jiném městě a mít na ty lidi pořád stejnou energii-to opravdu ne. To není nic pro mě. Nehledě na to,že já na to prostě tu povahu nemám. Takže,proč,když herci nemusí svůj um předvádět pořád dokola,bych měla já, jako hudebník? Je to pro mě skoro jako diskriminace. Chápu,že se lidi chtějí bavit a chtějí svého umělce vidět na živo,ale to jde i bez vystoupení,že. Proč tedy nejsou dva druhy muzikantů? Jedni,kteří tedy vesele koncertují a mají na to povahu a druzí,co rádi tvoří,vydávají hudbu,setkávají se s posluchači,ale nevystupují. Všechno by se opravdu hodně ulehčilo a myslím,ze by se vynořilo i víc lidí,kteří z toho mají podobný dojem a obohatili by naši hudební scénu o nové písničky. Nevěřím,že jsem jediná,kdo má s tímhle problém. Byl by to kompromis,přesně ten střed,kterým bych ráda šla,protože si prostě nemůžu vybrat jestli se dát vpravo nebo vlevo. A nemyslím si,že jsem až tak neschopná,když dokážu složit vlastní písničky. Žádná hitparáda to sice není,ale mizérie taky ne.
Možná je to jen stupidní sen,ale za mě by teda takováhle inovace v hudebním průmyslu byla potřeba. Teď tedy nemluvím o sobě,ale představte si někoho s extrémním talentem na hudbu a zároveň s až například chorobným strachem z lidí. Za prvé to zničí toho člověka a za druhé lidi nikdy nepoznaji kus umění,jaký by se k nim za jiných okolností dostal.
Dneska se všichni soustředí na styl,na propagaci a bůhvíco ještě,ale na umění už skoro nikdo. To je jen doplněk k tomu humbuku kolem-ač paradoxně,to je právě umění,které vás do toho pak dostane.

Je to celé absurdní,když se nad tím zamyslíte. Proč bych měla dělat něco,z čeho je mi vysloveně špatně jen proto,abych mohla dělat něco,co mám ráda a naplňuje mě to? Samozřejmě,že to nakonec skončí tak,že se tomu raději vyhnu úplně. Proto to sem vlastně i celé píšu,protože by mě zajímal názor ostatních. Vážně by vám tak strašně vadilo,mít v oblibě hudebníka,který nevystupuje na živo? Zkuste se nad tím zamyslet.

Carlyann
 


Komentáře

1 qinxy qinxy | Web | 15. dubna 2018 v 16:32 | Reagovat

Jako musím říct, že při čtení tohohle článku jsem si hned vybavila jedno hudebníka. Stephen. Video, kde živě vystupuje před publikem, jsem na YT našla jen jedno a některé jeho písničky mají i milióny zhlédnutí.

2 Carlyann Carlyann | 15. dubna 2018 v 22:33 | Reagovat

[1]: No vidíš. Ale to je jen jeden. A je to škoda a pravděpodobně musí mít na něco takovýho člověk i spoustu peněz.

3 qinxy qinxy | Web | 16. dubna 2018 v 13:37 | Reagovat

[2]: To je asi fakt :-D prachy vládnou světu

4 Carlyann Carlyann | 16. dubna 2018 v 14:46 | Reagovat

[3]: To teda,bohužel. :-?  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama